Papara nedir?

Papara nedir sorusunu son zamanlarda sıkça duyar oldunuz değil mi? Güvenli midir? Nasıl para yatırılır? Papara nedir, ne işe yarar? Neden papara kullanmalıyım? Gibi soruları da peşi sıra getirdiniz hatta. Gelişen ve değişen dünyada hayatımızın bir çok noktası dijitalleşti ve kolaylaştı. Para alıp, göndermenin de dijitalleştirilmesi adına yerli ve milli bir kuruluş olarak papara öncülük etti diyebiliriz. Dilerseniz daha da detaylı tanıyalım kendisini.

Papara nedir? Banka mıdır?

Papara banka değildir. Bankalar ile çalışan, sözleşmeli ve denetimlere tabi olan para alışverişinin en kolay haliyle aracılığını yapan finansal bir şirkettir. Sistemi sanki bir banka gibi çalışmaktadır. Arayüzünün kolaylığı, sürekli işlem yapılabilirliği, her atm ve banka ile çalışıyor olması ve en önemlisi komisyon almıyor olması paparanın en büyük ve tercih edilmesindeki etken özelliklerindendir. Dilerseniz bunları biraz daha açalım;

Komisyonsuz İşlem

Papara nedir sorusundan sonra aslında akla ilk gelen cevap tam da budur. Komisyonsuz para göndermek ve almak. Hemen hemen her bankanın uyguladığı komisyon sistemine dahil olmadan, alacağınız ya da göndereceğiniz paralarda komisyon ödemeye son veriyorsunuz. Böylece aracılık hizmetinden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Tabi ki belli bir limit ya da transfer sayısına kadar.

Papara Güvenilir midir?

İnternet veya mobil uygulama aracılığı ile sağlayacağınız ödemeleriniz tamamen gelişmiş güvenlik önlemleri altında gerçekleşmektedir. Ödemeler arasında karşılıklı olarak taraflar birbirlerinin şahsi veya resmi bilgilerine ulaşamaz, kredi kartı bilgilerini göremezler. Papara, SPK, BDDK gibi kurumlar tarafından denetlenmektedir. KVKK gereği hiç kimsenin bilgilerini üçüncü şahıs kişilere aktarmamaktadır.

24 Saat İşlem

Günün her saati; her bankadan para çekebilirsiniz. Ayrıca gönderebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken onaylı bir papara hesabı açmak. Böylece anında para yatırabilirsiniz; birilerinden ya da kurumlardan papara hesabınıza para isteyebilirsiniz. 

Papara nedir, nasıl para yatırabilirim?

Papara hesabına nasıl para yatırılır? Papara nedir sorusu kadar çok sorulan sorulardan birisi. Aslında bu işlem çok kolay. Papara size cüzdanınıza para yatırabilmeniz için pek çok yöntem sunmuştur. Bunları havale, eft ve atm’den para yükleyerek şeklinde listeleyebiliriz. Papara hesabınız üzerinde göreceğiniz “Para Yatır” menüsüne girebilirsiniz. İlgili hesap numaralarını buradan görebilirsiniz. Buradan hangi banka aracılığı ile para yatırma işlemi sağlamak istiyorsanız; onu seçerek ve gerekli IBAN ve banka hesap numaralarına ulaşabilirsiniz.